Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(Видео) Дурловски: Кога слободата е ропство а среќата тага!

фото Printscreen/facebook offical profile of Igor Durlovski

Игор Дурловски, кој е единствениот ослободен од обвинетите за насилствата од 27 април 2017 година, на својот Фејсбук објави видео порака за денешните пресуди.

„Мелем на душа сте ми, сите вие што со мисла, збор, присуство бевте со мене во најтешкото. Благодарам на дел од блиските што станаа далечни“ напиша Дурловски.

„Длаборез“ е проект кој со солзи ја гали татковината, а од срце ви го поклонувам“ порача тој.

Дурловски претходно, за време на судскиот прцес, не побара амнестија заедно со другите организатори на протестите.

Кога слободата е ропство а среќата тага! Мелем на душа сте ми, сите #вие што со мисла, збор, присуство бевте со мене во најтешкото. Благодарам на дел од блиските што станаа далечни.#Длаборез е проект кој со солзи ја гали татковината, а од срце ви го поклонувам. Немаше да биде ваков без мајсторијата на моите пријатели:Кокан Димушевски – АудиоМартин Павловски-ШминкаЛаско Џуровски-Дизајн на текст

Gepostet von Igor Durlovski am Freitag, 15. März 2019

Во тренд…