Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Донесена одлука за притвор на 16 лица, осудени за Крвавиот четврток

kpuzatvorskopje

Шеснаесетемина осуденици од крвавиот чеврток добија притвор, откако денеска беа донесени пресуди за затворски казни.

Митко Чавков останува во притвор, а останатите уште вечерва ќе бидат пренесени во притворските оделенија.

Денеска сите осуденици заработија 211 години затворска казна, а највисоката ја доби Митко Чавков – екс министер за внатрешни кој ќе треба да одлежи 18 години.

Во тренд…